Paintball w mazurskich lasach

Czas na Mazurach można spędzać na wiele sposobów. Najpopularniejsze są oczywiście wszelkiego rodzaju sporty wodne, od pływania na jachtach, przez spływy kajakowe, aż po kąpanie się w akwenach wodnych. Jednak to nie wszystkie atrakcje polskiej krainy jezior. Fani mocniejszych wrażeń mogą skusić się na przykład na paintballa w malowniczych lasach. 

Paintball staje się popularną rozrywką

paintball na mazurachWybierając się na Mazury większość z nas ma z tyłu głowy mnóstwo pomysłów na to, jak wykorzystać znajdujące się tam akweny wodne. Okazuje się jednak, że pływanie kajakiem lub jachtem po jeziorach czy rzekach wcale nie musi być jedyną atrakcją, która czeka nas w tym rejonie. Można wziąć pod uwagę na przykład zwiedzanie wielu tutejszych zabytków. Fanom mocniejszych wrażeń bardziej spodoba się jednak na pewno opcja biegania po lasach z bronią nabitą kolorowymi kulkami z farbą. Jak się okazuje paintball na mazurach cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Po pierwsze są tutaj tereny, wymarzone do tego, żeby układać taktykę wojenną i realizować wymyślone wcześniej misje. Po drugie, przyjeżdża tu tylu turystów, że zwyczajnie opłacało się otworzyć sporą ilość firm, zajmujących się organizacją tego rodzaju nietypowej rozrywki. Z paintballa korzystają więc zorganizowane grupy głównie młodych mężczyzn, chociaż coraz częściej w rozrywce tej uczestniczą również panie. Wszystko dzięki temu, że naboje stały się o wiele bardziej miękkie i udzerzenie nimi nie jest już tak dokuczliwe.

Wbrew pozorom Mazury to nie tylko woda. Piękne tereny, pokryte w dużej mierze lasami, sprzyjają organizowaniu różnego rodzaju atrakcji. Jedną z najbardziej popularnych jest paintball, z którego korzystają już nie tylko panowie, ale też panie. Możliwość realizowania wojennych misji w lasach, przy użyciu broni na kolorową farbę, jest naprawdę ekscytującą sprawą.