Panele czy deski drewniane?

Urządzanie czy remont domu lub mieszkania jest często problematyczny. Należy poświęcić temu wiele uwagi, decydować o różnego rodzaju materiałach czy kolorach ścian. Jednym z najważniejszych momentów jest kładzenie podłogi. Najpopularniejsze są zdecydowanie panele bądź deski drewniane. Co będzie najlepsze?

Jaki materiał wybrać na podłogę w domu?

deska podłogowaWybór podłóg do domu czy mieszkania powinien zostać poprzedzony zbieraniem informacji na temat obu tych rozwiązań. Zawsze warto przemyśleć wszystkie za i przeciw, a następnie wybrać najbardziej odpowiednią dla nas opcję. Panele podłogowe zawdzięczają swoją popularność swojej cenie oraz szybkości w montażu. Są one jednak pokryte laminatem, który może być nietrwały. Poza tym, nadaje on dziwnego, sztucznego wyglądu panelom. Przez laminat są one także płaskie i śliskie, co nie każdemu może przypaść do gustu. Jeśli chodzi o drewnianą podłogę, sprawa wygląda w tym przypadku zupełnie inaczej. Deska, na przykład dębowa, to jeden z najbardziej trwałych materiałów, z których wykonuje się podłogi. Potrafi przetrwać w dobrym stanie nawet kilkadziesiąt lat, czego nie można powiedzieć o panelach. Taka deska podłogowa może być wielokrotnie naprawiana i konserwowana, aby zachowała nieskazitelny wygląd. Odpowiednie olejowanie, cyklinowanie i mycie odpowiednimi preparatami pozwoli nam cieszyć się piękną podłogą przez lata. Poza tym, drewniane podłogi dodają szlachetności i ciepła do każdego wnętrza i świetnie wpisują się w wystrój minimalistyczny czy rustykalny. 

Panele podłogowe lub deski drewniane, to dylemat, który z pewnością musiało rozwiązać wiele osób. Przed kupnem podłogi warto przemyśleć wady i zalety każdego rozwiązania. Drewniane podłogi są trwalsze, można odnawiać się nawet kilkanaście razy oraz o wiele lepiej tłumią dźwięki, niż panele. Panele natomiast są szybsze w montażu, ale ich żywotność jest krótsza.