Peelingi stworzone z naturalnych składników

 

W obecnych czasach ważny jest powrót do natury. Dbanie o nasze ciało i twarz kosmetykami w pełni organicznymi, które mimo krótkiego czasu przydatności do zużycia mogą zaskoczyć nam spektakularnymi efektami, a nasze ciało zostanie dogłębnie odżywione i zadbane. 

Peeling nie tylko sztuczny

naturalne peelingi do ciałaKiedy mówimy o kosmetykach myślimy tylko o tych, które umyją nasze ciało albo odżywią. Czyli żele pod prysznic, kremy, balsamy. Jednak poza samym odżywianiem skóry należy pamiętać, iż musimy dać przejść składnikom odżywczym w głąb naszej skóry. Jak to zrobić? Po pierwsze należy regularnie usuwać martwy naskórek, który jako pierwszy gromadzi wszelkie bogactwa naszych kremów i balsamów. Możemy zakupić gotowy peeling, jednak często mogą nas podrażnić albo nie dać żadnych efektów. Ciekawą opcją są naturalne peelingi do ciała, które możemy zakupić w specjalnych sklepach stacjonarnych bądź internetowych. Jeśli jednak mamy czas i chęci sami możemy wykonać sobie taki peeling. W internecie znajdziemy wiele przepisów na wykonanie tego typu produktów ze składników, które mamy w domu jak kawa, cukier bądź sól. Tego typu peelingi często poza usuwaniem martwego naskórka nawilżają. Szczególnie, gdy są na bazie miodu albo masła shea, kokosowego… Naturalne peelingi mają cudowne zapachy, które zauroczą niejedną osobę. Kiedy już zadbamy o usunięty martwy naskórek możemy przejść do kolejnych etapów pielęgnacji jak odżywienie balsamem, najlepiej również naturalnym.

Peelingi naturalne to ciekawe rozwiązanie, ponieważ można zrobić je samodzielnie w domu ze składników jakie akurat posiadamy. Dla osób, które nie lubią samemu sporządzać kosmetyków albo mają mało czasu w sklepach stacjonarnych i internetowych znajdzie się przekrój peelingów o pięknych zapachach.