Plamy z krwi

Kiedy nasze ubrania są znacznie zabrudzone, to nie zawsze pomaga pranie. Czasem trzeba użyć wybielacza, namaczać, lub stosować specjalne środki odplamiające. Niektóre plamy są na tyle uporczywe, że mogą już na zawsze pozostawić ślad na odzieży.

Jak się pozbyć plam z krwi?

jak usunąć plamę z krwiNajczęstszymi plamami są zabrudzenia z błota, trawy, czy wina. Najczęściej wymagają one porządnego proszku do prania, aby się ich skutecznie pozbyć. Jednak są plamy, których nie pozbędziemy się zwykłym proszkiem. Sprawdzony sposób na to, jak usunąć plamę z krwi, znajdziemy w internecie. Jednym ze znanych środków pomagających walczyć z takimi plamami, jest soda oczyszczona, która działa jak domowy wybielacz. Wystarczy łyżkę sody zalać kilkoma kroplami wody i wymieszać. Tak powstałą pastę nałożyć na plamę i pozostawić na jakiś czas, po czym wyprać. W podobny sposób działa cytryna, którą również możemy zastosować przy walce z plamami z krwi. W odplamianiu tak ciężkich zabrudzeń, ważny jest czas jaki minął od powstania plamy. Im świeższa plama, tym większe szanse mamy na usunięcie jej. Zaschnięta krew najprawdopodobniej weszła tak głęboko w tkaninę, że mamy małe szanse na jej całkowite usunięcie. Przy odplamianiu należy pamiętać o stosowaniu zimnej wody, gdyż ciepła tylko ją utrwali. Innym sposobem na wypranie plam z krwi, jest zastosowanie płynu do mycia naczyń. To niedrogi sposób, a może się okazać skuteczny w walce z zabrudzeniami tego typu. Także zwykła sól kuchenna może zdziałać cuda jeżeli ją użyjemy odpowiedni wcześnie.

W sprzedaży znajdziemy specjalne środki chemiczne, które potrafią sobie poradzić z takimi zabrudzeniami. Przy wyborze odplamiacza, należy ostrożnie dobierać jego moc, gdyż może on zniszczyć delikatny materiał. Nigdy nie mamy stuprocentowej gwarancji, że się uda pozbyć śladów krwi.