Podróż samochodem z psem

Gdy na świecie pojawia się dziecko, jedną z pierwszych rzeczy, jaką kupujemy jest fotelik samochodowy. Wydaje się to być zupełnie naturalne. Przecież jak inaczej przewozić malucha w samochodzie? Zupełnie inaczej sprawa ma się z przewożeniem zwierząt. Tutaj niestety wciąż zdarzają się rażące przypadki nieodpowiedzialności właściciela czworonoga.

Jak właściwie przewozić psa w aucie?

fotelik samochodowy dla psaNiestety wielu z nas nie przywiązuje wagi do bezpiecznego transportu swojego pupila. Zapominamy, że podróżujące „luzem” zwierzę stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich pasażerów auta. Nawet te najmniejsze, najlżejsze psy czy koty, w momencie silnego hamowania, wystawione na przeciążenia, stają się niebezpiecznymi pociskami, zwiększając kilkakrotnie swoja wagę. Jak zatem odpowiedzialnie przewozić swojego czworonoga? Należy zaopatrzyć się w specjalny fotelik samochodowy dla psa, lub innego rodzaju transporter, który odpowiednio przymocowany pasami bezpieczeństwa, zabezpieczy pupila przed swobodnym przemieszczaniem się podczas podróży, jak również będzie stanowić bezpieczny i wygodny azyl. Dobrej jakości fotelik samochodowy dla psa powinien być również wyposażony w uprzęż wewnętrzną dla czworonoga. Najczęściej takie foteliki służą również za wygodne nosidło, wypełnione wewnątrz miękką, pluszową tkaniną, która uchroni naszego ulubieńca przed ewentualnymi urazami.O czym jeszcze pamiętać podczas podróży? O częstych postojach, aby zestresowane zwierzę mogło spokojnie załatwić potrzeby fizjologiczne i „rozprostować kości”. Dobrze jest także powstrzymać się przed karmieniem przed podróżą, szczególnie jeśli pies cierpi na chorobę lokomocyjną.

Bezpieczeństwo podczas podróży samochodem dotyczy nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Nie możemy pozwolić na to, aby rozemocjonowany czworonóg spacerował swobodnie po aucie, dekoncentrując kierowcę, czy, o zgrozo, majstrując przy pedałach. Taka nieodpowiedzialność ze strony właściciela grozi poważnym wypadkiem. Nie kuśmy zatem losu i zadbajmy o bezpieczną podróż dla wszystkich pasażerów.