Podstępny problem paradontozy

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć tego, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać swoim dzieciom zasady szczotkowania zębów i przyzwyczajać do regularnej kontroli uzębienia u specjalisty. Jednak, mimo zdrowych nawyków, u każdego z nas może pojawić się z czasem niepokojący problem krwawienia dziąseł.

Jak walczyć z paradontozą?

pasta na paradontozęNajczęściej dotyka osób po 40 roku życia, częściej mężczyzn niż kobiety, a wywołują ją bakterie namnażające się w jamie ustnej. Mowa tu oczywiście o paradontozie. Główną jej przyczyną jest niewłaściwa higiena, lub niepoprawne szczotkowanie zębów. Prowadzi to do stanu zapalnego przyzębia i nastręcza nieprzyjemnych dolegliwości. Obok próchnicy, jest to jedno z częściej występujących schorzeń stomatologicznych. Początkowo objawia się niewielkim bólem oraz krwawieniem dziąseł podczas szczotkowania. Jednak pierwsze objawy są na tyle niezauważalne, że łatwo je przegapić. Dlatego podstawą są regularne kontrole uzębienia u stomatologa. To jedyny sposób aby wystarczająco wcześnie wykryć paradontozę. W późniejszym stadium choroby zęby zaczynają się ruszać, co nieuchronnie prowadzi nawet do ich utraty w przyszłości. Natomiast odpowiednio wcześnie wykryta choroba, możliwa jest do wyleczenia. Dobrze dobrana szczoteczka, oraz odpowiednia technika i przynajmniej trzykrotne mycie zębów w ciągu dnia, dadzą rezultaty. Przydatna będzie pasta na paradontozę. Posiada ona specjalnie dobrane składniki, które pomogą w regeneracji dziąseł. Profesjonalna pasta na paradontozę w połączeniu z czyszczeniem nicią dentystyczną, oraz płukaniem jamy ustnej, specjalnie do tego przeznaczonym płynem, powinny pomóc w pierwszych objawach choroby i zabezpieczyć nasze zęby na przyszłość. To podstawowe i najważniejsze z działań, jakie powinniśmy podjąć w walce z tą podstępną chorobą.

Pamiętajmy, ze właściwa higiena jamy ustnej powinna nas obowiązywać przez całe życie, a regularne wizyty u stomatologa to profilaktyka, którą powinny znać już nasze dzieci. Właściwe nawyki żywieniowe również mają ogromny wpływ na stan naszego uzębienia. Wszystko to razem wzięte sprawi, że będziemy cieszyć się zdrowymi, mocnymi zębami do późnej starości.