Polecana szkółka truskawek

O szkółkach drzew i krzewów ozdobnych słyszał chyba każdy, gdyż można w nich przez cały rok kupić dobrej jakości sadzonki i rośliny. Ze względu na brak pośredników, ceny za rośliny są znacznie niższe niż na przykład na placu.

Jak smakują truskawki ze szkółek?

niezawodna szkółka truskawekTe małe, czerwone owoce, kupuje chyba każdy z nas, ponieważ z utęsknieniem na nie czekamy przez cały rok. Choć oczywiście można je kupić w sklepach przez cały rok, to jednak tylko w sezonie są one świeże i najsmaczniejsze. Wiele osób próbuje własnych sił w uprawie tych owoców, gdyż ma na to miejsce w przydomowym ogródku czy też na balkonie. Tak naprawdę nie jest to trudne zadanie, ponieważ wystarczy kupić odpowiednie sadzonki i uprawiać je zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konkretnej odmiany. Można je kupić na placu, czasem w kwiaciarni, ale również oferuje je niezawodna szkółka truskawek, którą znajdziemy w wielu miastach. Jest to miejsce, gdzie zawodowo są uprawniane truskawki wszystkich odmian i przeznaczane są do sprzedaży dla hurtowników, detalistów lub nawet klientów indywidualnych. Ceny za sadzonki w szkółkach są znacznie niższe niż w sklepach, dlatego też cieszą się one dużym zainteresowaniem. Co prawda w większości przypadków uprawa jest w nich prowadzona sezonowo, z uwagi na klimat panujące na naszej szerokości geograficznej, to są też takie, które mają specjalne szklarnie. Bynajmniej do szkółki nie przychodzą tylko ludzie, którzy chcą kupić sadzonki, ale też tacy, którzy chcą zasięgnąć fachowej porady, co do ich uprawy.

Na rynku obecnie działa nawet kilkadziesiąt profesjonalnych szkółek truskawek, które sprzedają swoje sadzonki na wielu targowiskach, placach czy nawet do supermarketów kierują swoją ofertę. Są to wysokiej jakości truskawki, które można można samodzielnie uprawiać.