Pomoc psychologiczna w różnych problemach

Nie należy wstydzić się zaburzeń psychicznych, bo te potrafią zawładnąć całym życiem i sprawić, że człowiek zupełnie wycofuje się z życia społecznego. Każdy kto czuje się źle, ma jakieś problemy, nie potrafi sobie z nimi poradzić, powinien skorzystać z pomocy psychologicznej.

Depresja z zahamowaniem, katatoniczna i zespół Cotarda

psychoterapia w krakowieW Polsce są miejsca, w których można korzystać z takiej pomocy całodobowo. Są to centra kryzysowe, do których można zawsze zadzwonić i poprosić o poradę psychologiczną. Z takiej pomocy korzystają osoby po rozstaniach, rozwodach, w żałobie, osoby, które nagle straciły pracę, walczą z przewlekłą chorobą, osoby uzależnione i nie tylko. Do gabinetów psychologicznych trafiają również osoby z różnymi zaburzeniami psychicznymi, a wśród nich najwięcej osób cierpi na depresję. Taka psychoterapia w krakowie jest bardzo ważna dla osób z tymi zaburzeniami. Trzeba pamiętać, że leczenie depresji to połączenie terapii farmakologicznej i psychoterapii. Istnieją różne postacie depresji, a wśród nich można wyróżnić np. depresję z zahamowaniem. Jest to depresja przebiegająca ze spowolnieniem psychoruchowym, a nawet mutyzmem. Podobnym typem depresji jest depresja katatoniczna, w czasie której chory wpada w stan katatonii, odczuwa głęboki smutek, ma urojenia depresyjne i cierpi na lęk o bardzo dużym nasileniu. Psychiatrzy wyróżniają także zespół Cotarda, czyli ciężką postać depresji, w której występują również zaburzenia psychotyczne.

Najczęściej pojawiają się tutaj urojenia nihilistyczne. Częsta jest depresja z towarzyszącymi zaburzeniami seksualnymi. W czasie depresji wrażliwość na bodźce seksualne jest najczęściej zmniejszona. Potrzeby seksualne również stają się mniejsze. U mężczyzn może występować przedwczesny wytrysk w trakcie trwania epizodu depresyjnego.