Poprawnie działające kółka do drzwi kabiny

Nasz największy problem w ostatnich dniach? Zepsute drzwiczki do kabiny prysznicowej. Koszmar! Woda lądowała strumieniami na podłodze, a drzwi ciągle wyskakiwały z szyn. Okazało się, że wystarczy sprawić sobie nowe kółka do kabiny.

Wymiana kółek do kabiny prysznicowej

Kółka do kabiny prysznicowejDla każdego, kto posiada w łazience drzwi prysznicowe, kabinę prysznicową tradycyjną lub z hydromasażem znany jest problem poszukiwań odpowiednich rolek. Szczególnie, że odpowiadają one nie tylko za płynne otwieranie i zamykanie drzwi, ale także za niewypadanie ich z prowadnicy. Kółka do kabiny prysznicowej są bardzo ważne w poprawnym funkcjonowaniu całych drzwi prysznicowych, dlatego należy o nie dbać i wymieniać je w miarę potrzeb. Wielu producentów oferuje sprzedaż takich części pojedynczo lub w odpowiednio dopasowanych kompletach. Kółka posiadają różną średnicę, więc ważne jest wiedzieć, jaka wielkość będzie odpowiednia do naszej kabiny prysznicowej. Chociaż istnieją także rozwiązania uniwersalne, które pasują do produktów większości marek na rynku. Warto zaopatrzyć się także w pasujące ograniczniki, czyli odboje do rolek albo zaczepki. Kółko dzieli się zazwyczaj na dwie części – zawieszkę dolną i górną, więc aby poprawnie naprawić uszkodzoną kabinę trzeba koniecznie zakupić obie. Asortyment w sklepach z takimi akcesoriami jest ogromny, dlatego dobrze będzie poszukać dla siebie najbardziej korzystnej oferty i od razu wykupić kilka sztuk, aby mieć na zapas.

Bawiąc się w majsterkowiczów w naszym własnym domu dużo dowiedzieliśmy się na temat kabin prysznicowych i ich napraw. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele z takich drobnych poprawek nie jest problematycznych i łatwo je wykonać w kilka minut. Wystarczy mieć pod ręką odpowiednie narzędzia i niezbędne elementy.