Pracę tymczasową znalazłem z pomocą biura

 

Gdy straciłem swoją dobrze płatną pracę to od razu zacząłem szukać sobie nowego zajęcia. Długo jednak nie mogłem znaleźć żadnej pracy w swoim zawodzie. Po kilku miesiącach bezskutecznego szukania pracy natrafiłem na biuro pośrednictwa oferującego pracę tymczasową. Postanowiłem odwiedzić takie biuro bo chciałem w końcu zacząć pracować.

W biurze od razu zaoferowano mi pracę

biuro pracy tymczasowej InowrocławWybranie się do takiego biura pracy było dobrą decyzją. Z moimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej od razu znalazła się dla mnie dobra praca. Nawet myślałem, że taka praca tymczasowa jest słabo wynagradzana, ale pensje zależą od branży i doświadczenia. Przez ostatnie dwadzieścia lat budowałem domy, więc przy moim doświadczeniu zaoferowano mi całkiem dobrą pensję. Biuro pracy tymczasowej Inowrocław, do którego się wybrałem, zaoferowało mi również umowę na maksymalny możliwy okres dwunastu miesięcy. Zostałem skierowany do pracy w dużym koncernie budowlanym i od razu zobaczyłem w tym szansę na dalszą pracę dla tej firmy po skończeniu umowy tymczasowej. Bo to tak zazwyczaj jest, że najpierw pracuje się u kogoś ze skierowania agencji pracy tymczasowej, a potem ta firma zatrudnia u siebie już na umowę o pracę. Musiałem się jedynie wykazać swoimi umiejętnościami, ale wiedziałem, że z tym nie będzie najmniejszego problemu. Dwie dekady doświadczenia w branży budowlanej pozwalają mi patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Zupełnie przypadkowo dowiedziałem się o czymś takim jak praca tymczasowa. Na początku podchodziłem do tego sceptycznie, ale okazało się to dla mnie pomocnym rozwiązaniem. Teraz mam pracę i konkretne zadania do realizacji, ale po tej krótkiej umowie mam szanse dostać w firmie budowlanej pracę na stałe. Być może będą chcieli pracować ze mną dłużej.