Praktyczna kasa fiskalna

Handel i usługi są najczęściej nastawione na sprzedaż detaliczną, gdzie przeważnie obraca się gotówką. Z tego względu tak ważne jest rozliczanie sprzedaży na bieżącą za pomocą dowolnego urządzenia fiskalnego czy też specjalnego programu komputerowego.

Co zawierają kasy dla fryzjerów?

poręczna kasa fiskalna dla fryzjeraJeżeli chodzi o wybór urządzenia fiskalnego w firmie, to jest to indywidualna kwestia, gdyż każda działalność jest inna, zatem nie zawsze sprawdzi się taka sama kasa czy drukarka. Ważne żeby wybrane urządzenie było dopasowane do specyfiki i charakteru prowadzenia działalności, gdyż wtedy można maksymalnie wykorzystywać jej możliwości. Warto zaznaczyć, że modeli kas jest dość dużo, a każdy ma odmienne parametry techniczne. Na pewno trzeba wyróżnić kasy stacjonarne i mobilne, które dodatkowo mogą być w wersji online. Stacjonarne kasy wymagają ciągłego podłączenia do źródła zasilania, natomiast mobilne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być stosowane w dowolnym miejscu, gdyż mają wbudowany akumulator. Jednakże trzeba pamiętać, że nie każdy przedsiębiorca może mieć taką samą kasę, gdyż zgodnie z przepisami, jest kilka branż, które jako jedyne, muszą posiadać kasy w wersji online. Przede wszystkim jest to poręczna kasa fiskalna dla fryzjera, kosmetyczki, mechanika samochodowego czy też adwokata lub właściciela punktu gastronomicznego. Taka kasa działa identycznie jak standardowe modele, ale ma wbudowany modem do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania raportów fiskalnych.

Jeżeli chodzi o zakup kasy fiskalnej, to trzeba pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy chcą to zrobić pierwszy raz, mogą się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to jednorazowa pomoc, która przysługuje każdemu przedsiębiorcy.