Praktyczne listwy wykończeniowe

 

W modnych wnętrzach można liczyć na satysfakcjonujące doznania estetyczne. Biorąc pod uwagę szeroki asortyment, który proponują producenci śmiało można powiedzieć, że każde pomieszczenie może być absolutnie wyjątkowe. Warto zapoznać się z nowinkami wnętrzarskimi.

Efektowne listwy podłogowe

białe listwy podłogoweW różnych stylach aranżacyjnych doskonale wygląda efektowna sztukateria. Takie techniki wykończeniowe można zastosować zarówno do podłóg, jak i przy suficie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i z jakim rodzajem pomieszczenia mamy do czynienia. Bez najmniejszych wątpliwości można powiedzieć, że doskonałe białe listwy podłogowe pasują do każdego pomieszczenia. Zastosowanie listew sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej dopracowane i atrakcyjne. Najczęściej wybieranym wariantem są listwy o gładkiej powierzchni, które wyglądają bardzo estetycznie i można je zamontować także w pomieszczeniach o niewielkim metraży. Dla miłośników bardziej dekoracyjnych form przygotowana została sztukateria z ozdobnymi wykończeniami – np. z efektownymi tłoczeniami, która od razu przyciąga uwagę. W nowoczesnych pomieszczeniach rewelacyjnie wyglądają listwy z oświetleniem LED, które eksponują walory aranżacji. Takie listwy są również bardzo praktyczne, szczególnie w korytarzu czy przedpokoju. Warto mieć na uwadze, że listwy wykończeniowe chronią powierzchnię przed mechanicznymi uszkodzeniami oraz zabrudzeniem. Do łazienek można zakupić listwy o podwyższonej odporności na działanie wilgoci.

Nowoczesne metody wykończeniowe można dokładnie dopasować do każdego z domowych pomieszczeń. Dzięki starannym i profesjonalnym wykończeniom zyskuje cała aranżacja i można swobodnie wyeksponować wszystkie elementy wyposażenia – nie tylko meble, ale także detale dekoracyjne.