Profile schodowe w mieszkaniu

Kiedy kupowaliśmy z partnerem mieszkanie, zdecydowaliśmy się na powiększenie go poprzez połączenie dwóch lokali znajdujących się ponad sobą. Mieliśmy już projekty zabudowy i wystroju wnętrz, które sama wykonałam, gdyż jestem z zamiłowania architektem. Jednak największy problem mieliśmy ze znalezieniem fachowca od schodów, który dobrałby odpowiednie profile do naszych stopni.

Profile na stopniach wymarzonych schodów

profile schodoweWraz z Adrianem, moim partnerem jakiś czas temu adoptowaliśmy kota, teraz niestety ma problemy z chodzeniem, ponieważ jest już w podeszłym wieku, dlatego projektując mieszkanie robiliśmy to tak, aby ułatwić mu poruszanie się. Każda podłoga, każdy mebel został dostosowany do potrzeb naszego zwierzaka. Podłogi nie mogły być śliskie, a przy wszystkich kanapach i łóżkach ustawiliśmy specjalne podesty, aby nasz kotek mógł łatwo się do nich dostać. Niestety, największy problem mieliśmy z zaprojektowaniem schodów, tak aby były dla niego bezpieczne oraz wygodne do wchodzenia i schodzenia z nich, a jednocześnie były dostosowane do naszego wystroju wnętrza. Dlatego właśnie zatrudniliśmy odpowiedniego fachowca, aby dobrał nam profile schodowe do naszych stopni. Dla mnie najważniejsze było, aby wykończenia naszych stopni zapewniały stabilną przyczepność dla naszego kotka, żeby mógł się po nich wspinać do naszej sypialni. Specjaliści od budowania schodów bez problemów dobrali odpowiednie wykończenia naszych stopni w stosunku do naszych wymagań.

Dzisiaj, po przeprowadzce do naszego nowego mieszkania, jesteśmy bardzo zadowoleni. W końcu na swoim! Cały projekt został wykonany w 100%. A kiedy zobaczyliśmy naszego kota wspinającego się po schodach na pięterko poczuliśmy, że serca nam urosły. Profile schodowe na stopniach bardzo ułatwiły zwierzakowi życie, co niezmiernie nas ucieszyło. Wykończenia stopni uniemożliwiły zsuwanie się łapek, a same schody są takie, jakie chcieliśmy.