Prozdrowotna zielona herbata

Wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na odchudzanie. Proces ten wielu rozumie jako wykonywanie różnych trudnych ćwiczeń wyciskających z nas resztki energii. Niemniej jednak odchudzanie to tez dieta i dziś chciałbym przedstawić Państwu pewną odmianę herbaty, która skutecznie taką dietę ubogaca. Mowa tu o herbacie japońskiej. 

Odchudzająca herbata z Japonii 

japońska herbata matchaGeneralnie picie herbaty ma silne działanie uspokajające. Najlepsze efekty tego typu osiąga się wtedy gdy taką herbatę parzy się nieco dłużej. Jedną z herbat, które wyróżniają się bardzo dobrymi dla ludzkiego organizmu właściwościami jest japońska herbata matcha. Ten rodzaj herbaty wyróżnia się tym, że jest to herbata sproszkowana. Jej zaparzanie nieco różni się od parzenia klasycznych herbat liściastych. Herbatę tą zaparza się w specjalnym naczyniu, które jest swego rodzaju czarką. Dodatkowo do parzenia tej herbaty używa się bambusowych łyżeczek. Wiele osób używa również specjalnego siteczka, które służy do przesiewania herbaty przed jej zaparzeniem. Idealną temperaturą do zaparzania tego rodzaju herbaty jest 70-80 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze uwalnia się  z naszej herbaty największa ilość korzystnych dla nas substancji. Jedną z kwestii najistotniejszych jest bardzo energiczne mieszanie herbaty od razu po zalaniu jej gorącą wodą. Musimy wykonywać bardzo szybkie ruchy by rozpuścił się nasz herbaciany granulat. Do takiego mieszania często używa się specjalnej miotełki. 

Ogólnie rzecz biorąc japońska herbata oprócz tego, że jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia to jest bardzo smaczna. Wyróżnia ją również bardzo intensywny i przyjemny aromat. W związku z tym picie takich herbat jest zarówno przyjemne jak i korzystne. Pamiętajmy jednak o tym żeby zawsze zachowywać umiar i tyczy się to również picia herbat.