Przycinając drzewa rozwijam własny biznes

Od kiedy pamiętam lubiłem pracować na świeżym powietrzu. Praca ta zawsze sprawiała mi wyjątkową frajdę oraz dodawała mi dodatkowej energii. W ślad za moimi zainteresowaniami postanowiłem udać się na studia związane z pracą na świeżym powietrzu. Postanowiłem zostać projektantem ogrodów. Studia ukończyłem z wyróżnieniem. Niestety życie szybko zweryfikowało moje zapędy.

Zaczęło się od przycięcia kilku drzew

przycinanie drzew pruszkówNie udało znaleźć mi się odpowiedniej pracy powiązanej z moim wykształceniem. W związku z tym postanowiłem otworzyć własny biznes. Firma, która powstała w wyniku problemów ze znalezieniem pracy zajmuje się utrzymaniem i pielęgnacją terenów zielonych zamożnych ludzi. Taki cel postawiłem przed sobą na samym starcie. Jeśli mam pracować w usługach chcę być za to sowicie nagradzany. Grupa docelowa okazała się jak najbardziej trafiona. W chwili obecnej wykonuje zlecenia głównie dla moich stałych klientów. Od czasu do czasu trafi się ktoś nowy z polecenia. Moi klienci są bardzo zadowoleni ze świadczonych przez moją firmę usług. Z zaufania tego powstały zlecenia na projekty nowych terenów zielonych, w które inwestują. W związku z tym oprócz firmy, która wykonuje przycinanie drzew pruszków zaczęliśmy się również zajmować projektowaniem obszarów zielonych. Oprócz krzewów i przeróżnych czasami egzotycznych drzew wykonujemy również usługi zagospodarowania przestrzennego oraz świadczymy doradztwo z zakresu dbania o te tereny. Kilka razy otrzymałem propozycję zostania kimś w rodzaju specjalisty do spraw utrzymania zieleni na dworze ludzi dla których wykonuję zlecenia. Nie wykluczam tego w przyszłości jednak na ten moment chcę spróbować swoich sił w zarządzaniu firmą, która świadczy usługi z zakresu pielęgnacji terenów zielonych.

Drzewa strzyżemy najwyższej jakości sprzętem co jest również postrzegane jako przejaw najwyższego profesjonalizmu. Firma bardzo dobrze prosperuje. W przyszłości nie wykluczam ekspansji na inne miasta i województwa. Może kiedyś staniemy się ogólnopolskim potentatem albo firmą franczyzową. Mam potencjał stworzyć swoje własne ogrodnicze imperium.