Przyczepy rolnicze i ich rodzaje

Przyczepy stosowane w pracach polowych muszą przede wszystkim odznaczać się niezwykłą solidnością i trwałością ich konstrukcji. Aby możliwe było uzyskanie najlepszego produktu, do ich budowy muszą być użyte materiały stalowe najwyższej jakości. Przyczepy rolne sprzedawane są w sklepach, które dzielą je na kategorie. Do najważniejszych z nich należą przyczepy do materiałów sypkich oraz przewozu beli słomy.

Jakie rodzaje przyczep rolniczych spotkamy w sklepie?

Przyczepy rolnicze noweDo najważniejszej kategorii przyczep rolniczych możemy zaliczyć wersje transportowe, jest to bardzo uniwersalny model przyczepy, który może być wykorzystywany w różnych celach. Dzięki przyczepie rolniczej tego typu możemy transportować wiele materiałów, które zabezpieczymy podczas transportu za pomocą specjalnych uchwytów. Przyczepy rolnicze nowe dzielą się przede wszystkim ze względu na ładowność. Spotkamy malutkie przyczepy o ładowności ledwie przekraczającej 1,5T lub wielkie przyczepy skorupowe, które mogą z powodzeniem przewieźć ładunek o ciężarze 18T. Kolejnym rodzajem przyczep są specjalnie stworzone wersje, które są dostosowane do transportu beli słomy. Posiadają one specjalne ranty boczne, które zapobiegają zsunięciu się beli słomy na drogę. Dzięki temu transport ich przebiega w sposób szybki i bezpieczny, a sam załadunek beli jest dynamiczny. Przyczepy do transportu słomy także są podzielone ze względu na ładowność.

Przyczepy rolnicze kupowane u dilerów i w sklepach są wyposażane w dodatkowe narzędzia, pojemniki na wodę lub błotniki kół. Kupując przyczepę, możemy także otrzymać komplet lin, dzięki którym zabezpieczymy i unieruchomimy transportowany materiał. Każda przyczepa jest objęta gwarancją producenta, a jej serwis obejmuje każdy niespodziewany przypadek awarii.