Psychoterapia przeznaczona dla par

Problemy w związku, czy brak porozumienia na płaszczyznach, które go budują wcale nie muszą świadczyć o braku dojrzałości obu stron, czy jednej z nich. Czasami jest to kwestia nieprzepracowania problemów z dzieciństwa. Co więcej nierzadko są to problemy, których do końca nie jesteśmy świadomi. Jak zatem poradzić sobie w takich sytuacjach?

Pomoc dobrego psychoterapeuty 

dokładna psychoterapia par - krakówCzęsto słyszy się o tym, że dana para podjęła decyzję o rozstaniu przez wzgląd na tak zwaną różnicę charakterów. Ciężko nam w to uwierzyć, gdy słyszymy te słowa od znajomych widząc, jak wcześniej doskonale się ze sobą dogadywali. Najczęściej bowiem wcale nie chodzi o żadną różnicę w charakterach, lecz o nieprzepracowane traumy z dzieciństwa związane najczęściej z naszymi rodzicami. Problem ten może dotyczyć obu stron i gdy te nie są go świadome, nic dziwnego, że para z biegiem czasu zaczyna coraz częściej się kłócić zwalając winę na drugą stronę i uważając, że ta w ogóle go nie rozumie. Gdy zatem widzimy, że nasz dotychczasowy związek, który wydawał się być fantastyczny, nagle staje się pełen napięcia, kłótni i nieporozumień to może być znak, że warto skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego. Taką pomocą z całą pewnością jest dokładna psychoterapia par – Kraków to miasto w którym znajdziemy dobrych specjalistów właśnie z tej dziedziny. Uczęszczając wspólnie na psychoterapię dowiemy się wiele nie tylko o samych sobie, ale również o naszym partnerze, co z kolei pozwoli nam w przyszłości jeszcze lepiej go zrozumieć.

Wspólne chodzenie na terapie może nie tylko pomóc w zażegnaniu obecnego kryzysu, ale dać nam znacznie więcej na przyszłość. Podczas terapii poznajemy naszego partnera od strony, od której być może nigdy go jeszcze nie poznaliśmy, co pozwala nam nie tylko jeszcze lepiej zrozumieć siebie nawzajem, ale co za tym idzie pozwala nam zbliżyć się do siebie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej.