Pyszne masło orzechowe

Moja rodzina zawsze uwielbiała wieczorne chwile spędzone na rozmowach i oglądaniu filmów. Towarzyszyły temu oczywiście jakieś dobre przekąski. Jednak moja mama nie pozwalała na jedzenie szkodliwych słodyczy i słonych przekąsek. Uważnie dobierała to, co nam podaje i każdemu wychodziło to na dobre, bo chociaż nie tyliśmy.

Naturalne masła z orzechów

zdrowe masło orzechowe w sklepiePodstawą takich posiedzeń rodzinnych były różne kanapeczki. Zawsze było u nas zdrowe masło orzechowe w sklepie ze zdrową żywnością kupione. Mama sprawdzała składy, ponieważ bardzo często, nawet w popularnych orzechowych kremach do kanapek, orzechów było może najwyżej ze 2%. To była jakaś paranoja, bo firmy reklamują się jako producenci orzechowych przekąsek, a raczą nas samych utwardzonym tłuszczem palmowym, cukrem i jakimiś olejami. Dlatego mama z góry dziękuje za takie produkty i woli jechać kawał drogi po naturalne i zdrowe masło orzechowe, które chociaż nikomu nie zaszkodzi.Przyznam, że bardzo mi smakuje taka przekąska i mogłabym jeść codziennie naleśniki z masłem orzechowym, albo na przykład gofry. Zawsze mnie kusi, jak widzę jakieś ciasteczka posmarowane tym masełkiem. Jednak nie mogę sobie na nie pozwalać za często. Ostatnio po zimie troszkę przytyłam i starałam się eliminować wszystko to co słodkie. Nawet kawy nie słodzę, a zwykle miałam w zwyczaju słodzić aż trzy łyżeczki. Tak więc uważam, że to ogromny postęp w moim przypadku. No ale kanapki z masełkiem raz w tygodniu muszę skosztować.

Mama jest zdania, że jeżeli nawet coś należy do słodyczy, ale jest zrobione ze wszystkiego co naturalne, tak jak tutaj, mamy same orzechy, to nie może to szkodzić, ani powodować tycia, ponieważ nie odkłada się w organizmie tak jak utwardzone tłuszcze, które są szkodliwe. Dlatego mnie to pocieszyło.