Rehabilitacja po urazie kręgosłupa

Podczas gry w siatkówkę ze znajomymi nabawiłem się kontuzji kręgosłupa. Lekarza powiedział, że bez zabiegów fizioterapeutycznych oraz rehabilitacji powrót do pełnej sprawności będzie bardzo długi i żmudny. Nie zastanawiałem się długo i za celem obrałem sobie znalezienie najlepszego gabinetu rehabilitacyjnego oraz jak najszybszy powrót do pełnej sprawności. 

Ćwiczenia rehabilitacyjne na urazy kręgosłupa

profesjonalna rehabilitacja kręgosłupaĆwiczenia rehabilitacyjne, które zostały zastosowane w moim przypadku miały za zadanie przede wszystkim za zadanie wzmocnienie mięśni kontuzjowanego odcinka kręgosłupa. Pierwszego dnia było bardzo trudno i zastosowane ćwiczenia kosztowały mnie bardzo wiele wysiłku. Z każdym dnie radziłem sobie coraz lepiej, ćwiczeń przybywało a serii powtórzeń przybywało. Czułem się coraz bardziej pewnie a kręgosłup bolał coraz mniej. Według mnie profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa jest sprawą niezbędną podczas wszelkich urazów. Myślę, że bez pomocy Pani rehabilitantki mój powrót do zdrowia trwałby dłużej, a ja nie mógłbym normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Ćwiczenia były przeróżne od podwieszania tułowia na specjalnych wyciągach po najzwyklejsze skłony, które wykonywane były już pod sam koniec rehabilitacji. Wszystkie ćwiczenia były powoli stopniowane i stopień trudności zwiększany proporcjonalnie z poprawą stanu kręgosłupa. Mnie do powrotu do zdrowia motywowała myśli o powrocie na boisko do siatkówki i rozegranie kolejnego meczu z przyjaciółmi.

Nie należy lekceważyć ćwiczeń zlecanych prze rehabilitantów na początku, może wydawać się ciężko i trudno jednak z każdym dniem będzie lżej i będziemy zauważać efekty naszej pracy. Czas pełnego powrotu do zdrowia w moim przypadku trwał około 3 miesięcy. Na rehabilitację chodziłem od poniedziałku do piątku.