Rekonstrukcja powierzchni betonowych

Powierzchnie betonowe na posesji są bardzo przydatne, zwłaszcza, gdy ktoś ma długi dojazd do garażu. Robi się z nich także murki, parkany i schody. Ich minusem jest to, że czasem pękają. Na szczęście nie jest to przeszkoda nie do pokonania. Z każdym problemem można sobie logicznie poradzić, tak samo jest z wszelką renowacją powierzchni betonowych. Jest to naprawdę łatwe oraz szybsze.

Beton – konserwacja i renowacja

renowacja betonuMówiąc o betonie warto zacząć od początku. Jak zakonserwować ten budulec? Najlepiej dodać specjalny emulgator podczas mieszania go. Średnio kosztuje około 80 złotych i wystarcza nawet na dziesięć betoniarek. Można także go zbroić, przez co nie dojdzie do poważnych uszkodzeń wewnętrznych. A w jaki sposób powinna przebiegać renowacja betonu? Jest to również bardzo proste, jednak często należy wynająć fachowców od tego. Wszystko polega na zalaniu dziur i pęknięć zaprawą murarską. Następnie szlifuje się nadmiar budulca oraz kleju, przez co uzyskuje się w miarę gładką powierzchnię. Nie musi to być dokładne co do milimetra, ponieważ jest to tylko środkowy etap. Następnie nakłada się nową warstwę betonu lub gładzi – zależnie od tego jaki rodzaj betonu chcielibyśmy zrekonstruować. Po wyschnięciu szlifuje się w dokładny sposób, aby uzyskać estetyczny wygląd. Można również polać końcowy efekt środkiem do utwardzania powierzchni. Prosty sposób, a niezawodny.

W taki sposób można uniknąć kucia betonu na posesji oraz ponownego wylewania. Jest to dość czasochłonne, dlatego renowacja wydaje się bardziej rozsądnym wyjściem. Łatwo się o tym przekonać, ponieważ naprawa powierzchni betonowych trwa około jednego dnia. Jest oszczędnością czasu i pieniędzy, a efekt końcowy jest dokładnie taki sam, jak podczas robienia nowych wylewek.