Rodzaje nici szwalniczych

Wiele osób pamięta jak w domu mama bądź babcia miała maszynę do szycia. Obecnie nie jest to już tak powszechne i wiele osób oddaje rzeczy do krawcowych. Co więcej, tworzy się również nowe sprzęty, które nie są już tak duże i wykonują o wiele więcej rzeczy, niż te, które były używane kilkanaście lat temu.

Czym wyróżniają się nici?

szwalnicze niciNici szwalnicze bez problemu dostanie się w pasmanterii. Znajdują się również w asortymencie dużych supermarketów. Niektóre osoby kupują je również w sklepach internetowych. Wszystko zależy od naszych preferencji. Najprościej nici można podzielić na syntetyczne, naturalne i syntetyczno – naturalne. Pierwsze z nich wykonywane są z włókien poliestrowych i poliamidowych. Dzięki temu są wytrzymałe, a także odporne na wilgoć, czy pleśń i inne bakterie. Z kolei drugie z nich tworzone są po prostu z włókien bawełnianych, lnianych i jedwabnych. Odporne są przede wszystkim na wysoką temperaturę, więc bez problemu można je prasować. Ostatni rodzaj, jest jak sama nazwa wskazuje, po prostu mieszanką dwóch poprzednich. Jednak nie jest to jedyny podział, jaki można zastosować. Różnią się od siebie także zastosowaniem. W tym wypadku można wyróżniać szwalnicze nici bawełniane, do szycia dekoracyjnego i widocznych szwów, a także uniwersalne, które można stosować do wszystkich tkanin. Bardzo często w sklepach spotyka się również nici jedwabne i elastyczne, a także metaliczne, czy bezpośrednio używane do haftu. Warto także zwrócić uwagę na ich grubość.

Rodzajów nici szwalniczych jest bardzo dużo. Każdy bez problemu powinien je dostosować do materiałów, które chce szyć. Można używać ich wtedy, kiedy posiada się maszynę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zszyć tkaniny ręcznie. Wystarczy tylko dobrać do nich odpowiednią igłę, która poradzi sobie z materiałem.