Samodzielny projekt etykiet samoprzylepnych

Produkując jakikolwiek towar, potrzebujesz odpowiedniego opakowania oraz etykiety. Klient musi rozpoznać, że dane dobro pochodzi z Twojego zakładu produkcyjnego. Na etykiecie muszą być zwarte ważne informacje, między innymi o składzie zawartości opakowania, Czy wiesz jak profesjonalnie zaprojektować etykietę na opakowaniu?

Jak samodzielnie i tanio zaprojektować etykietę?

tanie etykiety samoprzylepneNa początku zastanów się nad typem etykiety, jaki preferujesz. Ja polecam tanie etykiety samoprzylepne, ze względu na wiele możliwości dotyczących projektowania. Możliwe jest zawarcie na nich wielu ciekawych grafik i napisów oraz swobodny dobór wielkości i kształtu etykiety. Przechodząc do spraw związanych z grafiką, należy zacząć od pierwszego planu. Na pierwszym planie Twojej etykiety powinny znaleźć się informacje o tym, jaki to produkt. Jeśli ma pochodzenie roślinne, dobrze jest umieścić grafikę tej rośliny. Mogą tam być inne wzory, kojarzone z produktem lub marką. Po prawej stronie swoje miejsce powinien znaleźć kod kreskowy, a także skład produktu oraz jego waga. Kierując się znowu w prawo, można powtórzyć to, co znalazło się na pierwszym planie. Tym razem grafika może być nieco okrojona. Przechodząc po raz kolejny w prawo, czyli dochodząc do ostatniego etapu etykiety, możemy odczuć swobodę. Jest to miejsce, gdzie dodajemy dowolną grafikę lub motyw, który zazwyczaj ma sygnalizować nabywcy, że kupują towar Twojej marki. Jest to najlepszy z możliwych szablonów.

Projektując etykiety, musisz pamiętać, że informacje na nich muszą być zupełnie prawdziwe. Każdy ze swoich produktów poddaj analizie chemiczno-biologicznej, aby mieć dokładne dane na temat zawartości białka, tłuszczów i węglowodanów. Twoja etykieta powinna być czytelna i zrozumiała, ponieważ w ten sposób najlepiej przyciąga uwagę klienta