Skuteczne balsamy na skórę

Słoneczna pogoda zawsze zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zazwyczaj aktywności te powodują wzrost dobrego samopoczucia oraz radość z aktywnie spędzonego czasu. Należy jednak pamiętać o ochronie naszej delikatnej skóry przed słońcem.

Bezpieczne opalanie dzięki balsamowi

balsam do opalaniaSłońce potrafi być zarazem naszym sprzymierzeńcem, jak i wrogiem. Wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje produkcję witaminy D, która jest naszemu organizmowi bardzo potrzebna, ale ich nadmierne działanie może powodować na przykład oparzenia. Dlatego odpowiednio dobrany balsam do opalania jest konieczny, jeżeli chcemy spędzać czas na słońcu. W drogeriach czy aptekach dostępne są najróżniejsze kosmetyki, które różnią się między sobą konsystencją – mogą przybrać postać mleczka, emulsji czy olejku. Wybór jest kwestią upodobań, ale najważniejszą sprawa jest wybór odpowiedniego filtra. Generalnie należy uważnie czytać etykiety i kierować się zasadą, że im wyższe oznaczenia filtra znajdują się na opakowaniu, tym bardziej mocna i skuteczna będzie ochrona przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Powinni o tym pamiętać wszyscy ludzie, podobnie jak wszyscy powinni używać balsamów do opalania, a nie tylko osoby na przykład o bardzo jasnej karnacji. Należy pamiętać o tym, żeby zakupiony kosmetyk nałożyć około pół godziny przed wyjściem na słońce, żeby się dobrze wchłonął i skutecznie działał, a poza tym powtarzać aplikację co kilka godzin. Tylko stosując się do tych zasad możemy ochronić skórę.

Bezpieczne opalanie to opalanie, w trakcie którego będziemy używać odpowiedniego balsamu z filtrem i nakładać go na skórę co parę godzin. Należy również pamiętać o nakryciu głowy oraz o piciu odpowiedniej ilości wody. Dzięki tym wszystkim zasadom możemy cieszyć się słońcem.