Skuteczne frezowanie subitu w domu

Subit zwany jest czasami kryjącym się pod posadzką niebezpieczeństwem. Substancja używana kiedyś przy klejeniu parkietów w mieszkaniach po upłynięciu kilkudziesięciu lat okazała się być szkodliwa dla zdrowia. Subit wywołuje choroby nowotworowe i wpływa negatywnie na pracę wątroby i błon śluzowych, a nawet mogą spowodować mutowanie komórek.

Subit to cichy szkodnik

frezowanie subitu w domuW składzie subitu występuje benzopiren, który jest wysoce niebezpieczną substancją. Frezowanie subitu w domu to jeden ze sposobów, w jaki można się go pozbyć. O tym, że subit trzeba koniecznie usunąć, nie ma żadnych wątpliwości. Istnieją dwie metody pozbywania się subitu, jedna zdecydowanie bardziej popularna i wygodna od drugiej. Metoda chemiczna jest mniej skuteczna niż metoda mechaniczna, przy której używa się specjalnych maszyn. Praca fachowców polega na zeszlifowaniu szkodliwej warstwy subitu, frezowania betonu za pomocą specjalistycznej maszyny i odkurzeniem pozostałości w postaci pyłu. Procedura jest uregulowana przez ścisłe zasady BHP i powinna być wykonywana przez specjalistów znających się na swoim zadaniu. Konieczne jest noszenie maski przeciwpyłowej, a frezowanie nie powinno zajmować więcej niż 6 godzin dziennie. Dokładne usunięcie subitu to dla fachowców żadne wyzwanie, a proces odbywa się z najwyższą precyzją.

Subit i inne lepiszcza smołowe były popularnym rozwiązaniem w latach osiemdziesiątych, a czasem nawet później. Parkiety nie przestają być szkodliwe po upłynięciu określonego czasu, więc jeśli zostały się aż do dziś to nadal są szkodliwe. Choroby, które wywołuje działanie substancji to ciężkie przewlekłe dolegliwości, ale można ich uniknąć poprzez wyeliminowanie subitu w mieszkaniu. Renowacja parkietu nie może być warte więcej, niż nasze zdrowie.