Ślub i wesele a fotografia ślubna

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Piękne wyniosłe chwile, wzruszające słowa i obietnice, niezapomniane momenty podczas zabaw weselnych, a także piękna oprawa całego dnia – począwszy od ślicznej panny młodej, poprzez strojny samochód aż do przenoszenia przez próg, czy zabawnych konkursów weselnych. Warto zadbać o dobrą oprawę fotograficzną – aby pamiątka tego dnia pozostała zarówno w naszych sercach jak i na zdjęciach.

Ponadczasowa pamiątka, czyli istota fotografii ślubnej

fotograf ślubnyKiedyś była moda na video-relacje ślubów i wesel. Dziś już raczej odchodzi się od tego rodzaju upamiętniania ważnych chwil nowożeńców, raczej każdy skupia się na pamiątkach w formie zdjęć. Zwykle fotografia ślubna dzieli się na trzy lub cztery etapy – zdjęcia przed ślubem -przygotowania w domu, ślub -ceremonia kościelna, zabawa weselna -pierwszy taniec, tort, goście, oraz plener (czyli zdjęcia wykonywane podczas imprezy weselnej lub w innym terminie – w wybranym plenerze, miejscu). Fotograf ślubny to osoba bez udziału, której praktycznie nie odbędzie się już żadne wesele! Czasem zdarza się, że zostaje nim ktoś ze znajomych, ale zazwyczaj opłaca się profesjonalistę. W tej kwestii myślę, że nie warto kombinować i zwyczajnie wziąć kogoś kto się na tym zna. Ślub ma się raz w życiu – pamiątka w postaci zdjęć pozostanie już na zawsze. Dalej idąc tym tropem, można potem te profesjonalne zdjęcia wykorzystać na różne sposoby: stworzyć album dla rodziców, czy też stworzyć jakąś piękną fototapetę do naszego mieszkania.

Pewnie każdy z nas miał okazję pooglądać stare zdjęcia, np. ze ślubu naszych rodziców a może nawet dziadków. Czy zwróciliście uwagę na to jakie emocje kryją się w starych fotografiach? Widać to na twarzach osób, których te zdjęcia dotyczą. Czasem na jakimś zdjęciu możemy „spotkać” kogoś, kto już od nas odszedł… Ta pamiątka jest ponadczasowa.