Solidne kamery dla sportowców

W ostatnich latach ogromną popularnością zaczęły cieszyć się kamery sportowe. Kupują je obecnie już nawet nie tylko sportowcy ale również osoby zajmujące się kręceniem vlogów. Kamery tego typu świetnie sprawdzają się jednak nawet przy sportach ekstremalnych. Inwestowanie w taką kamerę może być ciekawym pomysłem bowiem nagrania z tych urządzeń w wielu kwestiach mogą nam pomóc.  

Nowoczesne kamery na rower 

mała kamera sportowa na rowerJazda na rowerze potrafi być naprawdę ekscytująca. Wiele osób mieszkających w naszym kraju decyduje się na jazdę ekstremalną. W związku z tym takie przejazdy po górskich ścieżkach mogą wywoływać nagły wzrost adrenaliny. Często chcemy uwieczniać takie momenty i w tym celu najczęściej stosuje się sprzęt jakim jest mała kamera sportowa na rower. Decydując się na ten zakup musimy zwracać uwagę na kilka bardzo ważnych szczegółów. Jednym z nich jest oczywiście obudowa. W tańszych wersjach możemy spotkać się z obudowami niskiej jakości. Przy ewentualnym upadku taka kamera mogłaby bardzo łatwo się uszkodzić. W droższych kamerach obudowy wykonane są najczęściej z bardzo grubego polichlorku winylu. Wewnątrz obudowy układ scalony oraz obiektyw chroniony jest przez specjalne poduszki amortyzujące upadki. Oprócz wytrzymałości bardzo istotną kwestią jest również jakość rejestrowanego obrazu oraz dźwięku. Najbardziej nowoczesne wersje kamer mogą rejestrować obraz w rozdzielczości 4K dzięki czemu na nagraniu dostrzec możemy każdy szczegół. 

Ogólnie rzecz biorąc kamery sportowe to obecnie jedna z bardzo często kupowanych rzeczy głównie przez rowerzystów. Niemniej jednak z racji tego, że kamery te są bardzo odporne to świetnie się sprawdzają się również przy skokach na spadochronie czy lotach na paralotni. Kamery te możemy bowiem bardzo łatwo zamontować na kaskach.