Spływ kajakowy rzeką Wkrą

Mamy ze znajomymi taką tradycję, że oprócz dłuższych wakacji, na które każdy z nas wybiera się z rodzinami, co najmniej jeden weekend spędzamy aktywnie na łonie przyrody. Urządzamy między innymi wycieczki rowerowe po najpiękniejszych rejonach naszego kraju lub spływy kajakowe. Te ostatnie skradły nasze serca dwa lata temu, kiedy pierwszy raz wynajęliśmy kajaki.

Czas spędzony na kajakach

kajaki WkraAktywne spędzanie wolnego czasu we wakacje bardzo dobrze wpływa nie tylko na ciało, ale też na ogólne samopoczucie. Człowiek, przebywając w okolicznościach przyrody, niezwykle się wycisza i ucieka od codzienności. Dlatego też wraz  przyjaciółmi od kilku lat chociaż jeden wakacyjny weekend staramy się poświęcić na aktywność na łonie natury. Zazwyczaj jeździliśmy na wycieczki rowerowe, od dwóch lat, jednak, coraz częściej decydujemy się na spływy kajakowe. Niedaleko naszego miejsca zamieszkania są przepiękne okolice, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Płynie tam rzeka wkra, która jest niezwykle czystą rzeką ze spokojnym nurtem. Jak chodzi o kajaki Wkra cieszy się ogromną popularnością i praktycznie przez cały rok można na niej spotkać amatorów wioseł. Największe oblężenie jest oczywiście latem, są wtedy najlepsze warunki. Słońce, wysoka temperatura i przepiękne, zielone krajobrazy. W tym roku również planujemy wypad na kajaki. Po raz pierwszy zabieramy na nie nasze dzieci. Będzie to dla nich na pewno wielka przygoda, tym bardziej, że będą również pierwszy raz miały okazję spać pod namiotami.

Aktywnie spędzony czas wakacyjny odpręża umysł i mobilizuje nasze ciało. Ruch daje chyba poczucie największego szczęście, szczególnie, kiedy wykonuje się go na łonie natury. Od kilku lat wraz z przyjaciółmi staramy się spędzić aktywnie chociaż jeden weekend, przeważnie na spływie kajakowym.