Sprawdzony filtr do wody pitnej

Woda jest najważniejszą częścią naszej diety. Problem polega na tym, że jakość kranu często pozostawia wiele do życzenia, bo można poczuć w nim chlor, żelazny posmak, ma nieprzyjemny kolor i zapach. Istnieją jednak sposoby szybkiego i efektywnego uzdatniania wody pitnej, filtry stosowane w domach. Zła jakość wody ma negatywny wpływ na życie członków rodziny.

Czy warto używać filtra do uzdatniania wody?

ekonomiczne filtry do wody pitnejHerbata, kawa i pieczone w wodzie potrawy tracą wiele smaku z powodu zanieczyszczenia. Koszmarem wielu mieszkańców miast jest wysoka zawartość chloru w bateriach, co nie tylko zmienia smak naparów i potraw, ale także ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Pije się nie tylko wodę chlorowaną. Innym problemem jest twarda woda o wysokiej zawartości węglanu wapnia. W rezultacie cierpią na tym meble kuchenne i łazienkowe, a także urządzenia takie jak zmywarki, pralki, czajniki, w których znajdują się schody. Twardość wody najlepiej ilustruje francuska metoda pomiaru, która określa zawartość CaCO3 w miligramach na litr wody. Zmiękczacze wody mają doskonały wpływ na urządzenia, skórę i włosy. Zazwyczaj montowane są centralnie w domach jednorodzinnych. Nie gwarantują one jednak oczyszczania wody z wielu niekorzystnych związków organicznych i chemicznych. Na rynku dostępne są różne ekonomiczne filtry do wody pitnej. Jeśli więc interesuje Cię woda pitna dobrej jakości, warto pomyśleć o zainstalowaniu dodatkowego filtra węglowego w kuchni lub zakupie filtra dzbankowego.

Prawie bezobsługowe wyposażenie. Wystarczy zadbać o odpowiedni poziom soli. Filtry węglowe są zwykle połączone z układem filtrów osadowych. Oczyszczają wodę z zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i mikrobiologicznych. Mogą być instalowane w kuchni lub w łazience. Doskonale uzdatnia wodę do picia i gotowania.