Sprzęt do medytacji

Medytacja jest coraz bardziej znaną i stosowaną metodą relaksu i wyciszenia. Medytować należy w miejscu, w którym będziemy mieć spokój, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał, a my możemy pozwolić sobie na chwilę spokoju. Znacznym ułatwieniem jest również odpowiedni sprzęt, który będziemy do niej używali.

Zastosowanie poduszki do medytacji

poduszka medytacyjnaPodczas medytacji zdarzyć się może, że coś pozycja, którą przyjmiemy po pewnym czasie zacznie być niewygodna. Nie będziemy mogli się przez to dostatecznie skupić. Pierwszą rzeczą przydatną podczas wykonywania medytacji jest specjalna poduszka medytacyjna. Charakteryzuje się tym, że jest miękka i stabilna. Przez to nasze ciało nie będzie przechylać się, a my utrzymamy prawidłową postawę przez całą sesję. Wybór odpowiedniej poduszki jest zależny od naszej sprawności fizycznej oraz tego w jaki sposób chcemy medytować. Podczas kupowania musimy zastanowić się dobrze nad jej wysokością. Zbyt niska lub zbyt wysoka może zaburzyć naszą równowagę. Poduszka ma nam zapewnić na długotrwałe i komfortowe pozostanie w jednej określonej pozycji. Większość poduszek sprawdzą się w przypadku kiedy przyjmujemy pozycję w siadzie skrzyżnym, inaczej nazywaną kwiatem lotosu. Poduszka musi umożliwiać nam utrzymanie wyprostowanego kręgosłupa, a nasze kolana powinny być na tej samej wysokości co biodra. W siadzie japońskim natomiast musimy zwrócić uwagę, czy poduszka nie jest zbyt szeroka. Poduszki w kształcie półksiężyca pozwalają na swobodne ułożenie stóp w wyciętej przestrzeni.

Medytacja jest świetnym rozwiązaniem, które pozwoli nam poznać nasze ciało i umysł. Początkowo możemy wykonywać ją nie używając żadnych specjalnych akcesoriów, ale po pewnym czasie sami stwierdzimy, że niektóre z nich będą praktycznym rozwiązaniem. Poduszka do medytacji pozwoli nam przyjąć odpowiednią i stabilną pozycję.