Stosujemy zasady koreańskiej pielęgnacji

Warto wiedzieć, że koreańska filozofia pielęgnacji nie jest minimalistyczna i bazuje aż na dziesięciu różnych etapach pielęgnacji. Każdy z tych dziesięciu kroków jest ważny oraz ma swoje uzasadnienie. Jest to pielęgnacja, która podbiła serca kobiet na całym świecie, ponieważ pozwala na uzyskanie oczyszczonej, tonizowanej oraz nawilżonej skóry. Zakłada ona również kilka nowości, które zachęcają do rozszerzania codziennego pielęgnacyjnego rytuału.

Czym jest pielęgnacja koreańska?

koreańska pielęgnacjaNajważniejszym etapem pielęgnacji koreańskiej jest dokładny demakijaż oraz oczyszczenie skóry. Powinien on usuwać wszelkie zanieczyszczenia, zarówno resztki kosmetyków kolorowych, sebum, potu oraz patogennych bakterii. Stosuje się w tym celu olejek z lekko ciepłą wodą. Następnie oczyszcza się skórę kosmetykiem na bazie wody. Warto wiedzieć na czym polega koreańska pielęgnacja. Trzecim etapem jest eksfoliacja, czyli złuszczenie martwych komórek naskórka, co należy wykonywać od jednego do trzech razy w tygodniu, a po nim tonizacja skóry. Można w tym celu użyć hydrolatu dostosowanego do rodzaju naszej skóry. Krok piąty to nawilżanie esencją, który stanowi intensywniejszą wersję toniku i jednocześnie mniej skoncentrowaną wersję serum. Kolejny krok to właśnie zastosowanie skoncentrowanego i aktywnie działającego serum, dobranego do potrzeb cery.

Po zastosowaniu serum warto zdecydować się na maseczkę w płachcie, która powinna być używana od jednego do trzech razy w tygodniu. Krok ósmy to pielęgnacja delikatnych okolic pod oczami, a także intensywne nawilżenie kremem. Ostatnim etapem jest nałożenie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, co jest uznawane za obowiązkowy etap porannego rytuału dbania o urodę. Wszystkie te etapy pielęgnacji pozwalają na uzyskanie wyjątkowych efektów.