Szkoła jazdy w Krakowie

Nie każdy się nadaje na kierowcę, ponieważ prowadzenie auta wymaga dobrej koordynacji ruchowej, orientacji w terenie, oraz podzielności uwagi. Jeżeli ktoś przystępuje do egzaminu na prawo jazdy po raz dziesiąty, albo jeszcze kolejny, to warto się zastanowić czy powinniśmy prowadzić samochód.

Gdzie zdamy egzamin na prawo jazdy?

nauka jazdy krakówW Krakowie prawo jazdy możemy zdać w Ośrodku Szkolenia Kierowców, który mieści się na ulicy Koszykarskiej. Po zaliczeniu kursu na prawo jazdy, udajemy się do OSK, aby wyznaczyć termin na egzamin w części teoretycznej i praktycznej. W tym mieście na wyznaczenie daty czeka się około dwóch tygodni, ponieważ jest bardzo dużo kursantów. Jeżeli interesuje nas nauka jazdy Kraków jest miastem, w którym znajdziemy najwięcej szkół prowadzących kursy dla przyszłych kierowców. Dobry, wykwalifikowany instruktor w ciągu trzydziestu godzin jest w stanie każdego nauczyć jeździć samochodem. Część kursantów przychodząc na kurs już potrafi jeździć i wtedy zaliczenie kursu jest kwestią czasu, ale są też tacy, którzy nigdy nie mieli styczności z samochodem i muszą się wszystkiego uczyć od podstaw. Na kursie musimy się nauczyć cofać, jeździć po łuku, ruszać pod górkę z hamulca ręcznego, parkować tyłem, przodem i na tak zwaną „kopertę”. Na początku trudno jest nowicjuszowi kontrolować wszystko co się dzieje w samochodzie i na drodze, ale po wyjeżdżeniu wymaganych godzin, kursant zdecydowanie czuje się dużo pewniej za kierownicą. Przed egzaminem możemy wykupić dodatkowe godziny na jazdę po mieście.

Kraków jest dużym miastem, w którym jest sporo rond, skrzyżowań, skomplikowanych sytuacji drogowych, które dodatkowo stresują przyszłych kierowców, ale są też dobrym testem umiejętności. Jeżeli zdamy egzamin i nauczymy się jeździć w dużym mieście, to potem nie będziemy mieli problemów na drogach.