Sztaluga malarska i jej właściwości

Sztalugi malarskie najczęściej wykonuje się z drewna, aluminium lub stali. Aby wybrać sztalugi z takiego czy innego materiału, wpływ raczej ma technika malowania. Oprócz materiału weźmy pod uwagę takie aspekty, jak rozmiar płótna, sposób transportu, łatwość przechowywania, czyszczenia i oczywiście miejsce, w którym odbywa się malowanie – czy jest to zamknięta przestrzeń, czy też przeciwnie, malowanie odbywa się na zewnątrz.

Jaka powinna być idealna sztaluga?

sztaluga w zestawieDrewniane sztalugi malarskie oprócz tego, że oferują więcej elegancji i stylu w otoczeniu, są jedną z najbardziej poszukiwanych ze względu na swoją odporność i wygodę. Idealnie dopasowuje się do płócien do stu dwudziestu centymetrów. Dotyczy wszystkich rodzajów farb w tym akrylowych, olejnych, akwarelowych. Posiada system regulacji wysokości i nachylenia zgodnie z potrzebami i komfortem artysty. Odbywa się to za pomocą śrub mocujących, co ułatwia obsługę zarówno początkującym, jak i hobbystom. Posiada również małą półkę na pędzle i inne narzędzia, co ułatwia pracę. Sztaluga w zestawie malarskim jest w pełni składana, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą, kiedy tylko jej się potrzebuje. Jest nieskomplikowana, praktyczna i stabilna, a także solidna. Jeśli jest z drewna bukowego, będzie bardziej stabilna. Zapewnia artyście duży komfort, ponieważ oprócz uchwytów o regulowanej wysokości ma regulowany kąt nachylenia, za pomocą gwintu, który umożliwia szybkie i łatwe dopasowanie.

dzięki dobrej sztaludze można pracować z płótnami o różnych rozmiarach, ponieważ ma regulowane podparcie. Taki produkt zawiera instrukcję obsługi oraz śruby do prawidłowego montażu. Posiada kąt regulacji nachylenia zgodnie z wymaganiami. Może być stosowana zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ponieważ wykonana jest z materiału odpornego na różne warunki atmosferyczne, a także wilgoć, co gwarantuje większą trwałość.