Szybki środek transportu po mieście

Jeżeli mieszkamy w większym mieście i próbujemy dotrzeć do pracy w godzinach szczytu, na pewno bardzo często zastanawiamy się nad zmianą środka transportu na taki, którego nie obowiązują uliczne korki. Jednym z tego typu środków transportu z całą pewnością jest rower. Na przestrzeni ostatnich lat producenci rowerów wymyślili rozwiązania idealnie przystosowane do miejskiego środowiska.

Czym są rowery miejskie dla kobiet?

damskie rowery miejskiePodział rowerów na rowery męskie, damskie i dziecięce jest nam powszechnie znany od lat i wynika w dużej mierze z postury, która jest typowa dla przedstawicieli tych kategorii. Od kilkunastu lat coraz modniejsze są też podziały rowerów na kategorie związane z ich zastosowaniem. Nie dziwi więc to, że na rynku pojawiły się w końcu damskie rowery miejskie, które mają być idealną odpowiedzią dla kobiet, które chcą poruszać się niezależnie po mieście, dbając tym samym o swoją kondycję fizyczną i o kondycję środowiska. Czym wyróżniają się damskie rowery miejskie spośród innych rowerów? Po pierwsze, są to rowery kierowane do kobiet, więc producenci szczególnie zdają się dbać w ich przypadku o stylistykę i możliwie jak najatrakcyjniejszą kolorystykę dostępnych modeli. Kobiety, jak powszechnie wiadomo, dokonując zakupu w niemal siedemdziesięciu procentach zwracają uwagę na kolor, więc producenci rowerów starają się, by każda z pań znalazła odcień idealny dla siebie. W kwestii wyróżniania się rowerów miejskich na tle rowerów górskich, trekkingowych czy crossowych, rowery miejskie mają inne wyposażenie, zdecydowanie bardziej dostosowane do przestrzeni miejskich, a więc asfaltu i utwardzonych ścieżek.

Rower w przestrzeni miejskiej jest tym, co kusi większość z nas za każdym razem, gdy stoimy w korku i patrzymy, jak wskazówki zegara nieubłaganie się przesuwają. Może warto więc wypróbować tę alternatywę, skoro producenci tak bardzo ułatwiają nam wybór roweru idealnego do miasta?