Taśma pakowa a ochrona przesyłki

Właściwe zabezpieczenie paczki przed jej planowaną wysyłką jest bardzo ważną kwestią. Poza stosowaną powszechnie do ochrony towaru folią bąbelkową, warto zaopatrzyć się w szeroką i wytrzymałą taśmę pakową, która skutecznie zapobiegnie otwarciu się kartonu. Na jaką z nich najlepiej będzie się zdecydować?

Typy taśm pakowych

taśmy pakowe hurtowniaJak każdy artykuł, również taśmy służące do pakowania występują na rynku w wielu różnych rodzajach. Można wśród nich wyróżnić taśmy przezroczyste, maskujące oraz te z nadrukiem – czy to pełniącym funkcję ostrzegawczą (uwaga, szkło) czy informacyjno-reklamową (logo i dane firmy, hasła reklamowe). Niezależnie od tego, które z wymienionych akcesoriów okażą się najbardziej adekwatne do naszych potrzeb i preferencji, w trakcie zakupów powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Zaliczyć do nich można parametry techniczne: szerokość, wytrzymałość i długość taśmy, które mają największy wpływ na to, czy w końcowym rezultacie przesyłka dotrze do adresata nietknięta. Niemal każda oferująca taśmy pakowe hurtownia zdaje sobie sprawę z tego, że klient może posiadać specyficzne oczekiwania jeśli chodzi o właściwości produktu i dlatego posiada szeroki wybór jego wariantów, również pod względami estetycznymi. Większość firm umożliwia także personalizację wyglądu taśm, co dotyczy zwłaszcza tych wykorzystywanych w ogólnie rozumianych celach promocyjnych.

Nie ulega wątpliwości, że rodzaj taśmy powinien być odpowiednio dopasowany do gabarytów paczki przeznaczonej do wysłania. Tylko wówczas możemy być pewni, że spełni ona swoją rolę właściwie, a zawartość kartonu pozostanie w jego wnętrzu. W przypadku przesyłki o znacznym ciężarze, dobrze jest wybrać karton o większej wytrzymałości niż standardowa i owinąć go taśmą kilkakrotnie.