Urokliwe miasteczka zdrojowe

Pobyt w miejscowościach zdrojowych niekoniecznie musi oznaczać, że czas będziemy spędzać wyłącznie na zabiegach leczniczych. W wielu wypadkach w takich miejscowościach i w ich pobliżu znajduje się bardzo wiele ciekawych zabytków, bądź innych miejsc wartych odwiedzenia. Nie bez powodu co roku przyciągają one duże grupy turystów i to nie tylko kuracjuszy.

Zabytki Kudowy i jej okolic

urokliwa kudowa zdrójBardzo dużo dość znanych uzdrowisk znajduje się w Kotlinie Kłodzkiej. Jednym z nich jest Kudowa Zdrój. Jest to nieduże miasteczko położone w pobliżu Gór Stołowych. Jednocześnie z Kudowy jest bardzo blisko do granicy z Czechami. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozwiedzać zabytki i szlaki górskie nie tylko po polskiej stronie. Warto jest udać się również na stronę czeską. Jednak również sama Kudowa może zachwycić nas urokiem malowniczych uliczek, czy ładnego parku zdrojowego. Nie powinniśmy zapominać również o ciekawych miejscach, które znajdują się w pobliżu. Mowa tutaj o wspomnianych wcześniej Górach Stołowych i dużej liczbie ścieżek zdrowia znajdujących się w pobliżu. Dlatego też urokliwa Kudowa Zdrój jest miastem polecanym dla bardzo wielu osób, które pragną odpoczynku i zobaczenia wielu ciekawych miejsc. Bez wątpienia jednym z nich może być kapliczka czaszek. Znajduje się ona w małej miejscowości Czermna. Jest to na pewno jedno z bardziej intrygujących miejsc.

Jednak niekoniecznie każdy lubi oglądać tego rodzaju widoki. Z tego też względu jest to miejsce polecane przede wszystkim dla osób w wieku ponad dwunastu lat. Pomimo tego bardzo często wśród odwiedzających jesteśmy w stanie znaleźć rodziny ze starszymi dziećmi. Nie zmienia to jednak faktu, że okolica jest w stanie zapewnić również ciekawe rozrywki dla rodzin z mniejszymi dziećmi.