Usługi sprzątania biur

Wrocław jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Wrocław jest centrum biznesowym województwa dolnośląskiego. Wraz ze wzrostem gospodarczym rożnie rynek usług utrzymania czystości. Z usług firm sprzątających we Wrocławiu korzystają nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Rynek usług utrzymania czystości we Wrocławiu bardzo dynamicznie się rozwija.

Firmy sprzątające we Wrocławiu

sprzatanie biur wroclawGłównymi klientami firm sprzątających we Wrocławiu są przedsiębiorstwa. Klienci biznesowi stanowią około 80% przychodów firm sprzątających. Usługi sprzątania mieszkań nie są jeszcze tak popularne jak usługi sprzątania biur. Jeżeli chodzi o sprzatanie biur wroclaw jest bardzo dużym rynkiem. Na rynku wrocławskim dominują małe firmy sprzątające, które oferują kompleksowe sprzątanie biur. Duże firmy nie są zainteresowane małym klientem biznesowym. Duże firmy startują w przetargach publicznych lub w przetargach rynkowych na sprzątanie biurowców, supermarketów i innych dużych obiektów. Mali klienci biznesowi, którzy chcą zlecić sprzątanie małego biura od 100 do 400 metrów kwadratowych nie mają problemu ze znalezieniem odpowiedniej oferty. Na rynku firm sprzątających jest bardzo duża konkurencja. Coraz bardziej zamiast ceny liczy się jakość usług. Jeżeli znajdziemy dobrą firmę sprzątającą, jeżeli jesteśmy zadowoleni z jej usług, to podpiszemy z nią wieloletnią umowę. Usługi sprzątania biur nie są usługami specjalistycznymi. Sprzątanie biur polega na myciu podłogi, usuwaniu kurzu z mebli, czy myciu okien. Do takich prac możemy nawet wynająć osobę fizyczną. 

Warto tutaj nadmienić, że na rynku usług utrzymania czystości zaczyna brakować rąk do pracy. Coraz częściej spotykamy się ze sprzątaczkami z Ukrainy. Polacy bardzo często już nie chcą podejmować takiej pracy. Problem z brakiem rąk do pracy będzie się pogłębiał z roku na rok, ponieważ bezrobocie jest coraz mniejsze i osoby często znajdują pracę w lepiej płatnych zawodach.