W jakiej restauracji serwują dobre jedzenie

Do naszej uczelni przyjechało mnóstwo studentów z wymiany. Zadeklarowałem opiekę nad chłopakiem z Kenii, którego od razu bardzo polubiłem. Dogadaliśmy się bez problemu, ponieważ obaj doskonale potrafiliśmy rozmawiać po angielsku. Spędzałem z nim dużo wolnego czasu. 

Wizyta w restauracji z dobrym jedzeniem 

gdzie dobrze zjeśćW weekend postanowiłem pokazać Dayo jak wyglądało miasto i zabrać go w kilka ciekawych miejsc. Zanim jednak z nim wyszedłem to dokładnie sprawdziłem restauracje, gdzie dobrze zjeść można było syty i tani posiłek. Dayo rzadko jadał polskie potrawy i dlatego zdecydowałem się na knajpę, w której serwowano polskie jedzenie. Schabowy z ziemniakami i buraczkami był najlepszym pomysłem. Zanim jednak poszliśmy coś zjeść to pokazałem swojemu koledze miasto, w którym było wiele zabytków do zwiedzania. Później zatrzymaliśmy się w pubie na piwo a na koniec odwiedziliśmy restaurację, którą wybrałem. Ogólnie w mieście było mnóstwo miejsc, w którym można było zjeść dobrze, ale wybrałem taką, w które nigdy nie był Dayo. Od razu mu się spodobało, ale nie miał pojęcia jaką potrawę wybrać. Poleciłem mu klasycznego schabowego i go zamówił. Ja wziąłem to samo. Kelnerka po piętnastu minutach przyniosła nam do stolika zamówione jedzenie. Porcje były bardzo duże i zacząłem się zastanawiać czy dam radę wszystko zjeść. Poradziłem sobie jednak z posiłkiem, ponieważ był tak smaczny, że szkoda było mi cokolwiek zostawiać. Koledze także bardzo smakowało i restaurację odwiedzał bardzo często. 

Nauczyłem Dayo robić schabowe i szybko się nauczył. Czasami robił jedzenie sam, gdyż pieniędzy nie miał aż tak dużo, ażeby codziennie jadać w restauracjach. Często wspólnie przygotowywaliśmy posiłki i uczyłem kolegę robienia wielu ciekawych i smacznych potraw.