Wskazania do terapii hiperbarycznej

O tym, jak istotny jest tlen wiedzą już najmłodsze dzieci. Uczymy się o tym już nawet w przedszkolu, jednak przyznać trzeba, że z czasem zapominamy, jak ważnym dla naszego zdrowia pierwiastkiem jest tlen. Światowa pandemia przypomniała nam jednak, że bez niego nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, w związku z czym zabiegi tlenoterapeutyczne zaczęły cieszyć się ogromnym powodzeniem.

Komu polecane są zabiegi w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna na co pomagaWarto jednak wiedzieć, że komora hiperbaryczna nie jest zalecana jedynie osobom, które przeszły zakażenie koronawirusem. Okazuje się, że jej zastosowanie jest znacznie większe. Jeśli chodzi o zabiegi, w których używana jest komora hiperbaryczna na co pomaga zastanawia się wiele osób. Przede wszystkim zalecana jest ona chorym, u których jednym z objawów jest obniżona saturacja. Okazuje się bowiem, że parametr ten określa poziom tlenu w naszym organizmie. Im jest niższy, tym jego poziom jest niższy. Już niewielkie odchylenia od normy mogą sprawić, że zauważymy pierwsze objawy. Wśród chorób, w których zalecane są zabiegi możemy wymienić anemię, zatrucie czadem, a także nadciśnienie, czy też niewydolność serca i chorobę niedokrwienną serca. Istotne może okazać się również korzystanie z komory hiperbarycznej w przypadku chorób neurologicznych, takich jak lekooporna padaczka, Alzheimer, czy też choroba Parkinsona. Naukowcy potwierdzają również bardzo dobre efekty w przypadku migrenowych bóli głowy.

Okazuje się, że regularne wykonywanie takich zabiegów obniża częstotliwość objawów, a także poziom ich nasilenia. Ulgę odczujemy już po wykonaniu jednego zabiegu, a przy wykonaniu całej serii możemy liczyć na trwałe złagodzenie objawów, a w przypadku niektórych chorób również na ich całkowite ustąpienie.