Wzloty i upadki w miłości

 

Każdy związek dwojga ludzi, bez względu na to, czy jest sformalizowany, czy też nie, przeżywa swoje lepsze i gorsze chwile. To naturalne i podobną tendencję możemy zaobserwować tak naprawdę w każdym kontakcie międzyludzkim. Czasami jednak upadki w związku prowadzą do momentu, gdy nie jesteśmy w stanie sobie z nimi sami poradzić.

Pomoc psychologa, czyli pomoc specjalisty

polecana terapia dla par w PoznaniuKiedy nie potrafimy poradzić sobie z naszymi wspólnymi konfliktami i sporami, ukrywając wszystko to, co mamy przykrego do powiedzenia naszej drugiej połówce, kryzys w związku pogłębia się, a to w dość prostej linii może prowadzić do rozstania. W takich chwilach pierwszym krokiem, jeśli oczywiście zależy nam na danej relacji, na związku, jest uświadomienie sobie problemu i jego powagi. Tego, że sami sobie z nim nie poradzimy. Na szczęście, w obecnych czasach możemy poszukać pomocy. Polecana terapia dla par w Poznaniu, czy każdym innym mieście, może przynieść nam zaskakujące efekty, których możemy się nawet nie spodziewać po tego typu działalności. Po pierwsze, tego typu terapia pozwoli nam uzewnętrznić wszystkie niedopowiedzenia, które w sobie trzymamy. Po drugie, da nam przestrzeń do wyjaśnienia sobie wszystkich kwestii w neutralnych okolicznościach przy obecności osoby, która zada pytania, na które powinniśmy sobie wzajemnie odpowiedzieć, by znaleźć rozwiązanie problemów i zrozumieć, że wciąż chcemy być ze sobą albo, że coś uległo między nami zmianie.

W świadomości większości z nas pokutuje dziwne poczucie, że potrzeba spotkania z psychologiem jest czymś, czego należy się wstydzić. Absolutnie nie! Jeśli cierpimy na migreny, udajemy się do neurologa, jeśli boli nas ząb, idziemy do dentysty… dlaczego więc, kiedy mamy problemy z relacjami, nie udać się do odpowiedniego specjalisty?