Zabezpieczenie tarasu przed wilgocią

 

Obecnie wiele nowych projektów domów jest wyposażanych w tarasy. Nie ma w tym niczego dziwnego ponieważ praktycznie każdy kto buduje dom chce taki taras posiadać. Warto jednak wiedzieć, że takie konstrukcje wymagają od nas nieco pracy. Przede wszystkim musimy się starać możliwie jak najlepiej pielęgnować nasze tarasy oraz zabezpieczać przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Sprawdzone metody zabezpieczania tarasów

hydroizolacja tarasuNa chwilę obecną o tarasach mówi się bardzo dużo. Są to konstrukcje przyległe do naszych domów a ich zastosowanie jest wprost ogromne. Od jakiegoś czasu na wybudowanie tarasów panuje moda i coraz więcej osób chce takie konstrukcje przy swoim domu posiadać. Bardzo ważną kwestią związaną z tymi konstrukcjami jest jednak odpowiednia hydroizolacja tarasu. Do takich zadań ostatnio dość często używa się substancji określanej jako polimocznik. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Bardzo dobrym pomysłem może być zainwestowanie w tarasy z kompozytu. W ich przypadku jest o tyle wygodnie, że nie musimy martwić się o hydroizolację ponieważ tarasy z tego materiału są bardzo odporne. Największym zagrożeniem dla tarasów jest oczywiście wilgoć. Tyczy się to jednak głównie tarasów niezadaszonych, które są narażone na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. O tarasy powinniśmy oczywiście dbać cały rok ale najważniejsze jest to by odpowiednio zabezpieczyć je na jesień i zimę.

W czasie jesieni i zimy tarasy są mocniej narażone na wpływ wody. Dodatkowo niska temperatura może sprawić, że woda wnikająca w szczeliny w naszym tarasie zamarznie co często doprowadza do mechanicznych uszkodzeń. W związku z tym sporo osób na czas zimy przykrywa tarasy różnymi materiałami wodoodpornymi. Jednak lepszym pomysłem byłoby zastosowanie profesjonalnej hydroizolacji.