Zastosowania kopert bąbelkowych

W każdym biurze i przedsiębiorstwie znajdują się mało docenione, ale ważne elementy, jakimi są koperty. Koperty od wieków służyły ludziom w celach komunikacyjnych. Warto przybliżyć ten temat i rozwinąć zastosowanie koper, a w szczególności bąbelkowych. Odpowiemy sobie na pytanie – co możemy w niej przesyłać.

Co można przesyłać w kopercie bąbelkowej?

koperta bąbelkowaZanim odpowiemy sobie na to pytanie, wyjaśnijmy czym jest ten produkt. Otóż koperta z bąbelkami ma za zadanie ochronić przesyłaną rzecz przed zniszczeniem. W środku koperty znajdują się pęcherzyki powietrzne. Specjalna folia wodoodporna posiada wypustki, które właśnie stanowią te pęcherze. W przypadku uderzenia, pęcherzyki amortyzują wszelkie wstrząsy chroniąc tym samym przesyłany produkt. Warto dodać, że koperta bąbelkowa chroni także przed wilgocią. Rzecz znajdująca się w kopercie nie zmoknie na deszczu. W kopertach bąbelkowych mogą być przesyłane bardzo ważne papiery, które nie mogą zmoknąć i ulec innym zniszczeniom. Często się zdarza, że w takich opakowaniach przesyła się konkursowe prace. Na przykład prace plastyczne do docelowego instytutu. W kopercie z pęcherzykami powietrznymi można wysyłać rzeczy inne, niż papier. Mogą to być na przykład klucze. Wiadomo, że taka koperta się nie zniszczy, a więc mamy gwarancję bezpieczeństwa. Wiele sklepów internetowych wykorzystuje takie opakowania do przesyłania drobnych produktów swoim klientom. Przykładem może być bielizna, mniejsze ubrania, biżuteria, płyty kompaktowe a nawet książki. Jest oczywiście tego o wiele więcej.

Jak widać, w kopertach bąbelkowych można przesyłać prawie wszystko, co się w nich zmieści. Mają szerokie zastosowanie w firmach handlowych. Korzystają z nich zarówno osoby indywidualne i biznesowe. Warto korzystać z takich produktów, jeśli chcemy dostarczyć ważną rzecz drugiej osobie za pomocą poczty tradycyjnej.