Zastosowanie stali 1.4828

Różne rodzaje stali wykazują różne właściwości, a wszystko to zależy od użytych stopów i ich budowy. W budownictwie ciężkim i przemyśle korzysta się z wielu rodzajów stali, zależnie od konstrukcji. Stal w typie 1.4828 używa się konstruowania maszyn i budynków, które muszą wykazywać się odpornością na wysoką temperaturę.

Właściwości stali 1.4828

1.4828Ta blacha typu to inaczej stal typu H20N12S2. Wykorzystuje się ją w środowisku agresywnym, czyli takim w którym panuje wysoka temperatura. Dlatego też stali tego typu wykorzystywana jest do budowy rur i przewodów od kotłów i systemów grzewczych. Jest to stal żaroodporna, która jest wytrzymała na wszelkie topnienie. Stal ta może pracować nawet do temperatury maksymalnej równej 1150 stopni Celsjusza. Nie jest ona jednak tak odporna na obecność gazów siarki czy spaliny. Wtedy jest w stanie pracować tylko do temperatury około 600 stopni Celsjusza. Można ją wykorzystywać do konstruowania ścian, jak i do pojedynczych elementów. Często można z niej wykonywać urządzenia, takie jak np. fajki do wydmuchiwania szkła. Korzystają z niej branże metalurgiczne, grzewcze czy petrochemiczne. Stal 1.2828 da się łatwo spawać, nie wykazuje się ona kruchością. Łatwo się łączy ze stalą o innych właściwościach, szczególnie ze stalą o  ferrytycznej budowie. Oprócz tego jest ona odporna na korozję. Jest to stal o strukturze austenitycznej. Najczęściej z tego rodzaju stali wykonuje się kominy przewody izolacyjne. Jeżeli jednak szukamy stali, która pracuje w środowisku o niższym zakresie temperatur, wybieramy inne rodzaje stali, które są odporne na spaliny i gazy.

 

Stal w typie 1.4828 to stal żaroodporna, którą stosuje się wszędzie tam, gdzie panują wysokie temperatury. Jej fizyczne właściwości pozwalają na brak zmiany jej struktury nawet po poddaniu jej na działanie bardzo wysokich temperatur. Nie jest ona jednak odporna na niektóre gazy.